web analytics

Perineoplasti

Perineoplasti nedir?

Perine, vajina ile makat (anüs) arasında kalan cilt, cilt altı bağ dokusu ve kas dokusundan oluşan bölgedir. Normal doğum sayısı arttıkça ve yaş ilerledikçe vajinadaki dokuların sıkılığı kaybolmakta ve eskiye göre daha esnek daha geniş bir hal almaktadır. Bu da çiftler arasında ilişkiden daha az zevk alma partnerlerin birbirini hissedememesi gibi durumlara yol açmaktadır. Bu durum cinsel fonksiyonlar açısından mutsuz tatmin olamayan ilişkilerle sonuçlanmaktadır.

Perineplasti denilen perine estetiği operasyonlarını daha çok doğum dikişlerinin izlerinin düzeltilmesi için yapılmaktadır. Doğum sonrası epizyotomi dikişlerinin iyi iyileşmemesi, dikişlerin açılması, iltihaplanması, ya da dikiş atılmadan kendiliğinden iyileşen perine yırtıklarının kötü iyileşmesi perine bölgesinde estetik açıdan gözle görülebilen sorunlara yol açmaktadır. Bu estetik sorunlar sadece doğumla birlikte oluşmamaktadır. Yapısal anatomik bozukluklar, bartolin kisti cerrahisi sonrası yara yerinin düzgün iyileşmemesi de estetik problemlere yol açmaktadır. Bu operasyona ek olarak hastanın talebine göre vajinoplasti (vajinal daraltma) ve labioplasti (küçük dudak estetiği) gibi diğer genital estetik operasyonlarla birlikte yapılabilir.

PERİNOPLASTİ OPERASYONU NASIL YAPILIR?

Ameliyathane ortamında sedasyon ya da eş zamanlı yapılacak operasyonların süresine bağlı olarak genel ya da halk arasında belden uyuşma diye adlandırılan spinal anestezi ile perine bölgesinden baklava dilimine benzer bir doku çıkarılır estetik olarak tekrardan restore edilir.

Bu operasyon sayesinde vajina girişi daraltılarak kişilerin ilişkiden daha çok zevk alması sağlanır. Klitoris daha kolay uyarılabilir hale gelebilir. Estetik açıdan daha güzel bir görünüm elde edilmiş olur.

Randevu Alın

  Dr. Hüseyin KILIÇ © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.

  Whatsapp Destek
  1
  Nasıl yardımcı olabiliriz?
  Merhabalar,
  Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?https://drhuseyinkilic.com/tedaviler/genital-estetik/perineoplasti/